Login

Soutěže

Jednotlivé zájmové aktivity a kroužky umožňují dětem účast v řadě dovednostních a znalostních soutěžích. Také SVČ vyhlašuje každoročně několik soutěží pro předškolní, školní děti i středoškoláky v celém Středočeském kraji. 


Osobní odvaha a občanská angažovanost - výtvarná a literární soutěž pro mateřské a základní školyŘeditelka Střediska pro volný čas dětí a mládeže ve Všenorech

vyhlašuje

 

Výtvarnou a literární soutěž pro mateřské a základní školy


 

Téma letošního roku: Osobní odvaha a občanská angažovanost
(od Masaryka po Patočku)


Soutěž je určena dětem a žákům pražských a středočeských mateřských a základních škol. Děti/žáci jsou rozděleni do kategorií podle věku. Soutěž chce podpořit nápaditou práci učitelů, učitelek a dětí a podpořit tvořivost. Rádi bychom soutěží alespoň trošku přispěli k výročí Charty 77 a odkazu prvního československého prezidenta, od jehož úmrtí uplyne v září 80 let.

Sedmičková léta předcházela přelomovým letům „osmičkovým“; jsme přesvědčeni, že bez odvahy konkrétních lidí, kterou prezentovali v letech se sedmičkou na konci, by nebylo velkých dramat let „osmičkových“.

Těšíme se na Vaše soutěžní práce!

 

Za SVČ

Hana Brožová, ředitelka

Lenka Hanková, zástupkyně ředitelky


Zadání soutěže a propozice

Kategorie předškolní věk (děti narozené v letech 2010 a později);

Téma: kdy mám strach a kdy se nebojím

Způsob zpracování: kresba, malba, obrázkový komiks či storyboard

Doporučení: Děti, vzpomeňte si, kdy jste se naposledy báli: co to je za pocit, jak se pozná, co strach vyvolalo? A naopak, namalujte a popište, kdy a proč se nebojíte. Moc nás zajímá, co vymyslíte!

Díla, samostatné obrázky nebo komiks v rozsahu alespoň 5 dílčích obrázků zašlete na naši adresu do 31. 3. 2017. Oceníme také skupinové práce.

Kategorie, mladší školní věk (žáci s rokem narození 2005 – 2009);

Téma: o „zlobení“

Způsob zpracování: plakát („poster“), obraz či krátké vypravování doplnění obrázky nebo fotkami.

Doporučení:

Říká se, kdo si hraje, nezlobí. Platí ale také, že kdo nezlobí, ten často pospává. Zkuste se zamyslet nad zlobením doma a ve škole: co tímto výrazem nazývají dospělí? Co jste udělali, když Vám někdo řekl, „už nezlob!“ Museli jste to udělat? Proč se tak stalo? Bylo to v dané situaci správné? Koho to potěšilo?

Hodnotíme samozřejmě zejména nápad! Kdo občas zlobí, asi se nebojí; takže bude vyhodnocena odvaha autora a přesné vyjádření toho, na co se ptáme. Text by měl být správně stylisticky (nesmí motat „páté přes deváté“, čtenář musí mít jasno, co jste chtěli napsat) a gramaticky (nesmí obsahovat pravopisné a gramatické chyby).

Kategorie starší školní věk (žáci sekundárních škol maximálně osmnáctiletí);

Téma: občanské angažmá – za co se má bojovat?

Způsob zpracování: napište úvahu; rozsah textu max. 1800 znaků včetně mezer (jedna stránka A4, ne víc!). Text odevzdejte na počítači, měli byste připojit obrázky či fotografie, aby bylo čtenáři jasněji, o čem píšete.

Doporučení: napište nám velmi stručně, z jakého místa (obce, městské části) pocházíte. Zkuste též stručně popsat vše, co je u Vás pěkné a zajímavé. A napište, co vás naopak v místě bydliště štve, co kazí dojem z tak hezkého místa, a mělo by se proto napravit. Text doplňte obrázky a fotografiemi, aby bylo vaše sdělení úplně jasné. V závěru úvahy odpovězte na otázky: mělo by se podle vás za zlepšení situace u vás v obci „bojovat“? Nezapomeňte napsat, jak by to bylo třeba možné.

Porota zhodnotí jasnost vyjádření a plynulost argumentace.

Adresa odesílání je pro všechny kategorie:

Středisko volného času; K. Majera 371, 25231 Všenory

nebo na e-mail: svcvsenory@email.cz (Mgr. Lenka Hanková)

nejpozději do 31. 3. 2017; rozhoduje datum odeslání

Na obálku / do předmětu e-mailu uveďte „SOUTĚŽ 2016/2017“.

 

Pokud chcete něco vyhrát, sdělte nám též Váš kontakt telefonický nebo e-mailový.

Výsledky budou vyhlášeny prostřednictvím webu SVČ do 30. 4. 2017. Ocenění budou osobně pozváni na slavnostní vyhlášení s hudebním vystoupením, kde obdrží věcné ceny: potřeby na kreslení a malování, starší děti kvalitní knihu.

Porota je složena z odborníků na výtvarné umění a literaturu a z pedagogických pracovníků, předsedou odborné poroty bude starosta obce Všenory.

Porota si vyhrazuje právo neudělit ceny v některé z kategorií.

KROUŽKY SVČ Všenory

obrázek
Keramika Všenory
Lektorka Hana Hrušková

keramická dílna ZŠ Všenory
PARTNERSKÉ ODKAZY:
www.vsenory.cz
HOME
Kalendář akcí
Výběr kurzů

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign